Serviciul social ”Echipă Mobilă” al FCPS angajează specialiști!

Poziții disponibile: Coordonator, Psiholog și Kinetoterapeut.

Program de lucru: 4-6 ore zilnic (în dependență de disponibilitate).

Candidatul ideal:

Dacă deții studii în unul din domeniile Psihologie, Pedagogie, Asistență Socială, Psihopedagogie, Medicină/Kinetoterapie, Management ori alte domenii socio-umane, dacă îți plac copiii, accepți să lucrezi cu persoane cu dizabilități, ești responsabil, dorești să înveți ceva nou și îți place să te simți cu adevărat util, te așteptăm în echipa noastră.

Pentru poziția de Coordonator un avantaj ar fi experiența de conducere.

Responsabilități:

  • elaborarea și implementarea planurilor individualizate de asistență în colaborare cu familia, la locul de trai al beneficiarului preponderent;
  • comunicare eficientă în echipă pentru realizarea obiectivelor serviciului, etc.

Oferim:

  • angajare oficială în câmpul muncii (pachet social integrat);
    • un mediu prietenos și condiții pentru muncă eficientă;
    • posibilități de creștere personală și profesională.

Data limită de aplicare: 30.01.2022.

Vă rugăm să trimiteti un CV complet împreună cu o scrisoare de intenție/motivație și alte documente relevante la adresa de email: victoriasecu@fcps.md